ZAHAS CUP 2017 08V. Zahas Radôstka cup

V sobotu 12. augusta 2017 sa stretli dobrovoľní hasiči na dennej a nočnej súťaži v obci Radôstka.Tak, ako po minulé roky, počasie z rána vyzeralo byť opäť uplakané
a vyskúšalo pripravenosť organizátora. Počasie sa našťastie umúdrilo a súťaž sa konala po prvý krát bez dažďa.


Denná súťaž sa konala prvý krát a začala o 18.30 hod. v kategórii IVECO Thohatsu. Súťažilo sa na dva pokusy. Pričom si v ženskej kategórií odniesli prvé miesto domáce ženy s viac ako 10 sekundovým náskokom pred ženami z Ochodnice. V mužskej kategórií zvíťazili chalani z DHZ Ochodnica pred veteránmi z Radôstky, ktorí zdolali aj mladých chlapov, nakoľko im oba pokusy nevyšli.

Nočná súťaž opäť privítala hasičské družstvá, ktoré bojovali o putovný pohár v kategórii šport muži a ženy.
V kategórii ženy sa zúčastnilo 5 družstiev pričom vyhrali ženy z Oškerdy s časom 20.23 s, pred ženami o Oščadnice s časom 20.53 s. a Ochodnice s časom 21.37 s..

V kategórii mužov súperilo celkovo 13 tímov. Pričom prvé 4 priečky boli s tesnými časmi, pričom rozhodovali stotinky. Na prvom mieste skončili chlapi z Ochodnice s časom 16.50 s., na druhom mieste sa umiestnili hasiči z Krásno nad Kysucou tím A, s časom 17.01 s., na treťom mieste hasiči z Nesluše s časom 17.17 s, domáci hasiči skončili na štvrtom mieste s časom 17.25 s.
Hasiči z Radôstky udelili ceny aj najlepšej prúdarke a prúdarovi.
Najlepšou prúdarkou sa stala hasička na ľavom prúde z Oščadnice s časom 18.58 s.
Najlepší prúdar vyhral tesne pred domácim hasičom a to s časom 15.58 s. ľavý prúdar z Ochodnice.
Partia z Radôstky sa postarala aj o veľmi bohatú tombolu, kde bolo až 67 hodnotných cien. Nakoľko celý výťažok z tomboly putuje na novú športovú mašinu. Stará mašina pomaly končí svoju púť, len v piatok sa vrátila z opravy, ale nie je uspôsobená na výkony, preto si chlapi z Radôstky požičiali mašinu u hasičov z Krásna nad Kysucou a ukázali s novým strojom, že majú na lepšie výkony, pravý prúdar zostrelil terč s časom 15.56 s, ľavý prúdar mal menší problém a zostrelil s menším prestrekom.
DHZ Radôstka touto cestou ďakujem DHZ Krásno nad Kysucou za tímovú spoluprácu pri zapožičaní stroja.
Po skončení súťaže a vylosovani tomboly sa polračovalo v zábave takmer do bieleho rána. Ďakujeme všetkým partnerom, ktorí prispeli do tomboly a takisto aj sponzorom, vďaka ktorým sa mohol piaty ročník Zahas Radôstka cup konať predovšetkým firme ZAHAS, spol. s.r.o., ktorí venovali pre súťažné družstvá v nočnej súťaži poukážky. DI Mechanik, za vyhotovenie presklennej kade, Obci Radôstka, Lesnému urbáru v Radôstke za zapožičanie priestorov a spoločnosti SOPHISTIC Pro finance a.s. za finančnú podporu.
Tešíme sa na budúci ročník.

 

 Text: Mgr. Katarína Strnadlová