covidMinister zdravotníctva Marek Krajčí po Ústrednom krízovom štábe vyhlásil, že Slovensko sa vydalo českou cestou. Situácia sa u nás vyvíja podobne ako u našich susedov, no s dvojtýždenným oneskorením. Práve preto krízový štáb pristúpil k razantnejším opatreniam.

Platiť začnú od štvrtka 15. októbra, okrem dištančného vzdelávania na stredných školách, ktoré začína platiť už od pondelka. Opatrenia zostanú v platnosti, až kým sedemdňový kĺzavý medián neklesne pod 500. Momentálne je na hodnote 1037.

Schválené opatrenia:
- rúško bude povinné aj v exteriéri
- zákaz hromadných podujatí, vrátane bohoslužieb (Výnimku má päť vrcholových športových líg - futbal, hokej, basketbal, hádzaná a volejbal. Podmienkou budú negatívne testy hráčov pred každým zápasom a žiadni diváci.)
- zákaz zhromažďovania
- reštaurácie môžu vydávať iba balené jedlo so sebou alebo v exteriéri. Platí to pre všetky prevádzky verejného stravovania, napríklad aj bary, kaviarne, cukrárne či krčmy. Vnútri takéhoto zariadenia sa môže v jednom momente nachádzať iba jedna osoba na 15 metrov štvorcových a nemôže si dať dole rúško. Nápoj či zákusok si môže zobrať von.
- zatvorenie fitness a wellness centier, kúpaliská, plavárne, akvaparky a sauny
- obchody a nákupné centrá - 1 osoba na 15 metrov štvorcových
- vyhradené hodiny potravín a drogérie pre seniorov nad 65 rokov od 9.00 do 11.00
- stredné školy prechádzajú na dištančné vzdelávanie
- sobáše a krsty, ak sú v interiéri, platí obmedzenie 1 osoba na 15 metrov štvorcových, pri exteriéroch platia dvojmetrové rozostupy